Rybářská stráž

Předkládám příspěvek čtenáře a odpověď administrátora

Cizinci, rusaci, budejicaci.....

Dobry den,

Som clenom CRS MO Lenora a ze chodim hlavne na ryby na lipno prezrel som si vase webobe stranky a s pohorsenim musim konstatovat ze veru ani rybari sa nedistancuju vseobecnemu trendu internetovej agresivity! Po precitani niektorich zaznamov a prehliadnuti fotiek clovek nadobudne pocit ze na lipno chodi banda nezodpovednych rybarov, teda hlavne 'cizinci budejicaci, rakusaci atd" len akosi miestny rybary su v pohode a ty teke veci pravdaze nerobia .... Pise sa rok 2018 a ceska republika je clenom europskej unie a teda vsetci tyto menovany rybary su obcania europskej unie s volnym pohybom a teda nie cudzinci!!! Maju vsetky tie iste prava a povinnosti ako aj cesi.

A preto sa na vas obracia s prosbou aby ste pozmenili vo vasich strankach tuto otverenu formu rasizmu a prestali skatulkovat ludi podla ich povodu.

 

 

 

Vážený pane,
jakkoli jsme součástí Evropské unie, stále jsme samostatným státem. Všichni občané, kteří nemají státní příslušnost České republiky, jsou prostě cizinci. Tak to je i podle právního řádu. A jakou mají národnost, podle toho jsou nazýváni - Češi, Němci, Rusové, Francouzi atd. Tolik k otázce pojmů.
Co se týče obsahu Vašeho příspěvku, tak patrně reagujete na popisky u fotek v sekci "rybářská stráž". V zásadě necenzurujeme, až na výjimky (ochrana osobních údajů), materiály jednotlivých přispěvatelů. V některých případech popisky obsahují jistě pejorativní označení národa ( Rusáci - správně Rusové, Rakušáci - správně Rakušané), ale nemohu souhlasit s Vaším tvrzením, že se to netýká místních. Pro porovnání uvádím četnost pojmenování: Rusové -
8x, Rakušané - 6x, ČB - 6x, ČK-2x, cizinci obecně - 2x, po jednom Nová Pec a Volary.
Souhlasím s Vaším názorem, že občané Evropské unie z jiných států než z ČR, mají stejná práva a povinnosti jako Češi. V souladu s Vaší filozofií by bylo namístě napsat jako občané ČR ( Českou státní příslušnost mají např. i Němci, Romové, Slováci, Rusové aj. ). Ale všichni jsou povinni dodržovat český právní řád. Nemohou vyžadovat zvyky ze svých domovin - jiná evidence ryb, jiné povolené způsoby lovu, jiné hájené doby atd.
Jsem přesvědčen, že kdyby tak činili, nebyly by takovéto fotky v archivech rybářské stráže.
S pozdravem Petrův zdar

 

Rybářskou stráž vede v Horní Planá pan Libor Matulka

aktualizováno: 12.10.2021 19:41:21